«

»

Wojtek Kozminski

Bądźmy aktywnymi obywatelami !

Bydgoskie Koło Młodzieży Wszechpolskiej apeluje do swoich sympatyków, bydgoszczan oraz mieszkańców całego regionu o udział w konsultacjach społecznych nad Strategią Rozwoju Województwa 2020.

,,Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu” – głosi dewiza na stronie internetowej polskiego Sejmu. W praktyce to wygląda gorzej, jednakże nasze dążenia powinny iść w kierunku, aby to Naród o sobie stanowił, stąd też uważamy aktywny udział społeczeństwa w tworzeniu dokumentów planistycznych za niezwykle ważne.
Strategia Rozwoju Województwa 2020 będzie najważniejszym dokumentem planistycznym na najbliższe 6 lat. Niestety,Kujawsko-Pomorskie jest jednym z najsłabszych gospodarczo regionów. Wysokie bezrobocie sprawia, że młodzi ludzie często nie widzą tutaj perspektyw na swoją przyszłość. Nie ukrywamy, że sytuacja ludzi młodych dla Młodzieży Wszechpolskiej jest niezwykle istotna.
Uważamy, że proponowane tworzenie Zintegrowanego Obszaru Funkcjonalnego Bydgoszczy i Torunia będzie zabójcze dla wielu powiatów i małych gmin. Zachęcamy dlatego do tego, aby wnioskować o dwa osobne ZIT-y, dzięki czemu damy szansę rozwoju także powiatom: inowrocławskiemu, nakielskiemu, czy sępoleńskiemu. Popieramy także projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 356 z Bydgoszczy do Szubina, Kcyni i Gołańczy.
Dla naszej formacji niezwykle ważna jest także Tożsamość, dlatego zgłosimy propozycję powołania w Bydgoszczy Muzeum Powstania Wielkopolskiego. W historii zarówno naszego regionu,jak i całego Narodu,jest to jedno z niewielu udanych zrywów niepodległościowych,o którym jednak mówi się,w naszym przekonaniu,o wiele za mało. Zdajemy sobie sprawę,iż byłaby to poważna inwestycja dla władz Regionu,jednak uważamy,iż wkład i wysiłek w promowanie Wartości i przypominanie o historii,są aspektami bezcennymi i nieodłącznymi dla kształtowania nowego,świadomego pokolenia Bydgoszczan i ogółem-Polaków.

 

Konsultacje trwają do 15 lipca. Szczegółowe informacje – http://www.portalkujawski.pl/index.php/region/item/2000-ostatni-tydzien-konsultacji-spolecznych

Tu znajdą Państwo przykładowy formularz konsultacyjny :

formularz

Władze Bydgoskiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej, 11 lipiec 2013

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Wojtek Kozminski

Wojtek Kozminski

Współzałożyciel i obecnie Prezes Bydgoskiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej.