«

»

Sławomir Szeliga

“Jest kasa do wzięcia…”

24 stycznia br. posłowie uchwalili nowelizację ustawy o lasach. Na Lasy Państwowe nałożono nową daninę publiczną. O decyzji Rady Ministrów, dotyczącej przeznaczenia tych środków, informowałem czytelników mojego bloga 10 stycznia br. /”Może i nam coś skapnie?”/.

W projekcie zmienionej uchwały w sprawie “schetynówek”, przygotowanej w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, przewiduje się, że nakłady na realizację Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w 2014 roku zostaną zwiększone z 250 mln zł do 900 mln zł w skali kraju. To oznacza zwiększenie kwoty dla Województwa Kujawsko – Pomorskiego do 54 mln zł.

Dotychczasowa pula środków na 2014 rok /15 mln zł/ umożliwiała zakwalifikowanie do dofinansowania 5 zadań gminnych i 4 powiatowych. Nie było wśród nich inwestycji drogowych z terenu Powiatu Inowrocławskiego.

Czy tym razem uda się “zdobyć kasę na drogi” i zakończyć dwuletnią “kwarantannę”?

W marcu planowane jest przyjęcie stosownej uchwały przez Radę Ministrów. Nie przewiduje się dodatkowego naboru, a kolejne wnioski będą zatwierdzane do dofinansowania na podstawie ubiegłorocznej listy rankingowej.

Dla przypomnienia…

Wniosek zgłoszony przez Zarząd Powiatu Inowrocławskiego znalazł się na 10 miejscu listy rankingowej /na 19 zadań powiatowych/.

Wniosek Gminy Rojewo znalazł się na 23 miejscu /na 55 zadań gminnych/.

Wniosek Miasta Inowrocław – na 30 miejscu…

Wkrótce przekonamy się, czy również u nas… “miliony zostaną rzucone na drogi”?!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Sławomir Szeliga

Sławomir Szeliga

Urodziłem się na Kujawach, wychowałem na Pałukach, wykształciłem na Pomorzu. Od 30 lat mieszkam w Inowrocławiu.