«

»

Sławomir Szeliga

Nie będzie dotacji! Ponownie…

Wojewoda Kujawsko-Pomorska zatwierdziła wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w roku 2014 zadań w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Dostępna pula dofinansowania w ramach Programu dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego w roku 2014 wynosi 15 052 500 zł i umożliwia dofinansowanie 4 zadań dotyczących dróg powiatowych i 5 zadań dotyczących dróg gminnych.

Podobnie jak w ubiegłym roku nie ma wśród nich inwestycji drogowych z terenu Powiatu Inowrocławskiego!

Wniosek zgłoszony przez Zarząd Powiatu Inowrocławskiego, obejmujący I etap przebudowy drogi Wojdal-Pakość znalazł się na 10 miejscu listy rankingowej /na 19 zadań powiatowych/.

W ubiegłym roku projekty wytypowane przez Zarząd Powiatu do aplikowania w ramach “schetynówek” znalazły się na 17 i 18 miejscu listy rankingowej /na 21 zadań powiatowych/. Starania o dofinansowanie realizacji tych zadań w 2013 roku zakończyły się niepowodzeniem. Powiat Inowrocławski nie otrzymał 5 mln zł na przebudowę dróg. W Województwie Kujawsko-Pomorskim zakwalifikowano 10 powiatowych inwestycji drogowych. Dotację z budżetu państwa, w wysokości 50% wartości zadania, otrzymały następujące powiaty: bydgoski /na 2 zadania/, włocławski /na 2 zadania/, toruński, grudziądzki, nakielski, świecki, tucholski, chełmiński.

Na czterech czołowych miejscach tegorocznej listy rankingowej znalazły się powiaty: tucholski, włocławski, świecki, bydgoski.

Powiat Inowrocławski wnioskował o 2 mln dofinansowania. Wszystko wskazuje na to, że starania o dotację z budżetu państwa okażą się ponownie… nieskuteczne!

* * * * *

W kadencji 2006 – 2010 Powiat Inowrocławski pozyskał 9 mln zł z budżetu państwa na realizację czterech inwestycji drogowych w ramach”schetynówek”:

- przebudowę dróg powiatowych w ciągu ulicy Świętokrzyskiej i Wierzbińskiego w Inowrocławiu,

- przebudowę drogi powiatowej Cierpice – Rojewo – Inowrocław,

- przebudowę drogi powiatowej Barcin – Złotowo – Złotniki Kujawskie wraz z ulicą Jesionową I etap,

- przebudowę drogi powiatowej Lipie – Modliborzyce I etap.

W kadencji 2010 – 2014 Powiat Inowrocławski pozyskał do tej pory 0,8 mln zł z budżetu państwa na realizację jednej inwestycji drogowej w ramach “schetynówek”:

- przebudowę drogi powiatowej Barcin – Złotowo – Złotniki Kujawskie II etap.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Sławomir Szeliga

Sławomir Szeliga

Urodziłem się na Kujawach, wychowałem na Pałukach, wykształciłem na Pomorzu. Od 30 lat mieszkam w Inowrocławiu.