«

»

Łukasz Religa

Nadziei i odpoczynku od wyborczej rzeczywistości

Tak się złożyło, że życzenia Wielkanocne przyjdzie mi złożyć Państwu w dniu 668 urodzin Bydgoszczy, Chce Państwu życzyć przede wszystkim spokoju i pogodnych spotkań w gronie rodzinny…

Niech czas świąteczny będzie momentem zapomnienia o problemach z jakimi przychodzi nam zmagać. Jest to bowiem czas radosny przypominający o tym, że ten który jeszcze trzy dni temu niósł na swoich barkach krzyż, na którym później skonał, powstał – odniósł zwycięstwo.

Na te kilka dni odłączmy się także od trwającej przez ostatnie tygodnie kampanii wyborczej, która jak możemy zauważyć momentami jest bardzo oderwana od problemów Polaków. Od tego się wyłączmy.

Dzisiaj Polacy, mieszkańcy Kujaw – potrzebują przede wszystkim nadziei na lepsze jutro. I tej Państwu szczerze życzę.

Nawołując do odpoczynku przez święta od polityki nie miałem na myśli jednak bierności. Jeżeli bowiem o cokolwiek mogę przy składaniu życzeń prosić, to właśnie o większe zaangażowanie w sprawy społeczne, abyśmy nie żyli tylko nadzieją na lepsze jutro, ale wprowadzali ją czynem w życie.

I tutaj nie sposób nie wspomnieć o konieczności budowania lepszej rzeczywistości dla naszych małych Ojczyzn – miast i miasteczek, w których żyjemy.

Dlatego Bydgoszczy życzę przede wszystkim większego zaangażowania jej mieszkańców i rozrostu patriotyzmu lokalnego. Tak, aby już za kilka lat Bydgoszcz stała się jednym z liderów rozwoju Polski. Uwierzmy w siebie.

Oczywiście podobne życzenia kieruję także wobec innych gmin z Kujaw, ale z racji urodzin to Bydgoszcz jest dzisiaj w sposób szczególny przeze mnie potraktowana.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Łukasz Religa

Łukasz Religa

Redaktor naczelny Portalu Kujawskiego. Bydgoszczanin od urodzenia. .