«

»

KWW Ruchu Narodowego

Nie pozwólmy sprywatyzować KPEC

W dniu 6 marca kujawsko-pomorski Ruch Narodowy wystosował apel o zablokowanie prywatyzacji Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy. W naszej opinii błędem jest sprzedawanie dobrze prosperującego przedsiębiorstwa w imię jednorazowej korzyści finansowej. KPEC jest przedsiębiorstwem samowystarczalnym, które z osiąganych dochodów realizuje inwestycje rozwojowe, a w razie potrzeby może wesprzeć budżet miasta po przez dywidendę.

Z tego powodu nie ma potrzeby pozyskiwania zewnętrznego inwestora. Rozumiemy, że Miasto potrzebuje środków na inwestycje, nie zgadzamy się jednak na nieodpowiedzialną prywatyzację. Skutki dzisiaj podejmowanych decyzji będą odczuwać przede wszystkim przyszłe pokolenia, którym przyjdzie w przyszłości wziąć odpowiedzialność za Bydgoszcz.

W związku z rozpadem koalicji Platformy Obywatelskiej z Sojuszem Lewicy Demokratycznej prezydent Rafał Bruski stracił większość. Stąd też apelujemy do klubów radnych: PiS, SLD, Miasta dla Pokoleń oraz radnych niezależnych, w tym Macieja Eckardta wyrażającego poglądy narodowe, o cofnięcie w jak najszybszym czasie zgody Rady Miasta Bydgoszczy na dokonanie przez prezydenta prywatyzacji tej spółki komunalnej.

 

Miłosz Anduła

Pełnomocnik KWW RN w kujawsko-pomorskim

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

KWW Ruchu Narodowego

KWW Ruchu Narodowego

Będziemy dążyć do naprawy Rzeczpospolitej, postawimy na odbudowę etosu służby publicznej. Chcemy twardo bronić polskich interesów wobec sił międzynarodowych i brukselskiej biurokracji. Poprzemy budowę Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej

Oficjalny blog wyborczy kujawsko-pomorskiego sztabu Ruchu Narodowego. (sfinansowano z KWW Ruchu Narodowego)