«

»

Sławomir Szeliga

Rocznica

Czy internauci pamiętają, jakie “wydarzenie” miało miejsce rok temu?

5 kwietnia 2013 roku Sejm RP przyjął ustawę umożliwiającą zdawanie egzaminów na prawo jazdy w Inowrocławiu.

Od podjęcia stosownej uchwały przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego minęło 195 dni.

W ciągu minionych 6 miesięcy kilkakrotnie informowano o możliwym terminie utworzenia filii WORD w Inowrocławiu…

20 września ubiegłego roku Prezydent Miasta pozytywnie odpowiadał na pytanie dziennikarza o “szansę na to, aby ten proces został zakończony do końca roku”.

28 grudnia ubiegłego roku dyrektor WORD informował mieszkańców Inowrocławia, iż “podejmujemy starania żeby najpóźniej w lutym inowrocławianie ponownie mogli zdawać egzaminy na prawo jazdy na terenie swojego miasta”.

9 stycznia br. Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego ” z ostrożnym optymizmem mówił o końcu pierwszego lub drugim kwartale roku, jako realnym terminie otwarcia inowrocławskiego WORD”.

Niektórzy “złośliwi” komentatorzy zwracają uwagę na to, że nikt nie mówił… “którego roku”!?

Podniesiono również dopuszczalną prędkość na dwóch odcinkach dróg zarządzanych przez Miasto Inowrocław.
Zmieniono organizację ruchu na ulicy Rotmistrza Pileckiego, mimo informacji Komendy Powiatowej Policji o 15 kolizjach drogowych, do których doszło w 2012 roku na skrzyżowaniu ulic: Pileckiego i Orłowskiej oraz 11 kolizjach i 3 wypadkach drogowych w ciągu trzech kwartałów 2013 roku.

Podniesiono dopuszczalną prędkość na jednej jezdni ulicy Górniczej na odcinku od Szymborskiej do stacji BP. Niektórzy kierowcy twierdzą, że można tam szybciej się poruszać przez… kilka sekund i warunkują to brakiem innych użytkowników drogi na jezdni lub przejściach dla pieszych.

Wybrano również miejsce na siedzibę. “Filię, po małym remoncie, mogę otworzyć w ciągu miesiąca” – informował na styczniowej konferencji prasowej dyrektor WORD.

Czy na terenie klubu sportowego “Goplania” pojawią się wkrótce ekipy remontowe? Czy asfaltowe boiska staną się niebawem placem manewrowym?

Tymczasem na forach internetowych trwa dyskusja zwolenników utworzenia filii WORD w Inowrocławiu oraz osób, które sceptycznie oceniają tę inicjatywę. Debata jest… wielowątkowa!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Sławomir Szeliga

Sławomir Szeliga

Urodziłem się na Kujawach, wychowałem na Pałukach, wykształciłem na Pomorzu. Od 30 lat mieszkam w Inowrocławiu.