«

»

KWW Ruchu Narodowego

Apel do komitetów w sprawie merytorycznej kampanii

Do kandydatów ubiegających się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego Komitet Wyborczy Wyborców Ruchu Narodowego wystosował apel, o skupienie się w tej kampanii wyborczej na problemach bezpośrednio dotyczących mieszkańców kujawsko-pomorskie:

Szanowni Państwo,

Przez najbliższe tygodnie w ramach kampanii wyborczej będziemy dyskutować o przyszłości Europy, a także Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenia dziejące się na Ukrainie są na pewno ważne, ale nie mogą przesłaniać problemów Polaków.

Apelujemy zatem o właściwe priorytety w tej kampanii wyborczej. Województwo kujawsko-pomorskie obok wielkopolskiego jest największym producentem wieprzowiny w Polsce, stąd też zablokowanie eksportu do Rosji uderza w naszych rolników w sposób szczególny.

Niestety za chwilę może się okazać, że po otwarciu eksportu dla krajów UE po za Polską i Litwą, nasi rolnicy pozostaną sami w tej trudnej sytuacji. Pokazuje to dobitnie, że Unia Europejska nie jest solidarna i nie jesteśmy traktowani do końca jak partnerzy.

W czwartek, przy dużym zaangażowaniu polskich deputowanych, Parlament Europejski przyjął plan zniesienia już za kilka tygodni ceł na dużą część ukraińskich towarów. Otrzymujemy od rolników bardzo niepokojące sygnały, boją się oni, że mogą nie wytrzymać rywalizacji z ukraińską konkurencją.

Nic nie mówi się jednak o tym, że  polscy rolnicy otrzymują niższe dopłaty od gospodarzy z krajów tzw. starej unii. Uważamy, że kwestia zrównania wysokości dopłat, powinna być jednym z głównych tematów tej kampanii wyborczej.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że ostatnie wydarzenia na wschodzie mogą być niepokojące dla bezpieczeństwa energetycznego także i Polski. Stąd też uważamy, że należy wyraźnie i jednogłośnie postulować, aby Unia Europejska przestała blokować wydobycie gazu łupkowego.

Apelujemy ponadto o podjęcie działań w celu zablokowania niekorzystnego dla Polski tzw. pakietu klimatycznego. Wszyscy zdajemy sobie bowiem sprawę, że naszej gospodarki na to nie stać. Liczymy zatem, na rzeczową debatę w sprawach ważnych dla Polaków.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

KWW Ruchu Narodowego

KWW Ruchu Narodowego

Będziemy dążyć do naprawy Rzeczpospolitej, postawimy na odbudowę etosu służby publicznej. Chcemy twardo bronić polskich interesów wobec sił międzynarodowych i brukselskiej biurokracji. Poprzemy budowę Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej

Oficjalny blog wyborczy kujawsko-pomorskiego sztabu Ruchu Narodowego. (sfinansowano z KWW Ruchu Narodowego)