«

»

Sławomir Szeliga

Nabór

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie w roku 2015 zadań w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych /NPPDL/. Łączna suma dotacji dla naszego województwa, przeznaczona na wsparcie projektów dotyczących budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i gminnych wyniesie ponad 60 mln zł. .

W ubiegłym roku zaproponowałem Zarządowi Powiatu zgłoszenie do „schetynówek” projektu przebudowy ulicy Marii Skłodowskiej – Curie. Na listopadowej sesji radni przyjęli zmiany do Strategii Rozwoju Powiatu Inowrocławskiego na lata 2007 – 2015. Miesiąc później, w uchwale budżetowej na 2014 rok, zabezpieczono środki na wykonanie dokumentacji projektowej. W styczniu wytypowano przebudowę tej drogi do aplikowania o dofinansowanie z budżetu państwa w ramach naboru na 2015 rok.

Na początku tego roku nadeszły również dobre wieści z Ratusza. Odpowiadając na moje kolejne pytania, nawiązujące do wcześniejszych wystąpień w sprawie przebudowy ulicy Długiej, poinformowano mnie o zleceniu opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz zamiarach ubiegania się o dofinansowanie w ramach NPPDL na 2015 rok przez Miasto wraz z Gminą Inowrocław.

Nabór wniosków prowadzony będzie do dnia 30 września br.

Czy kolejne inowrocławskie ulice /Marii Skłodowskiej – Curie oraz Długa/ dołączą w przyszłym roku do grona “schetynówek”?

W poprzedniej kadencji lokalnego samorządu, na terenie naszego miasta została zrealizowana przebudowa ulic: Świętokrzyskiej i Macieja Wierzbińskiego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Od 2009 roku minęło już „trochę” czasu…

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Sławomir Szeliga

Sławomir Szeliga

Urodziłem się na Kujawach, wychowałem na Pałukach, wykształciłem na Pomorzu. Od 30 lat mieszkam w Inowrocławiu.