«

»

Michał Nowak

Bydgoszcz zawsze wierna Polsce

Drodzy bydgoscy działacze  i sympatycy Nowej Prawicy.

Jakże wielkie było nasze zdziwienie czytając punkt 4 Waszego programu dla zbliżających się wyborów samorządowych. Zaskoczenie tym większe, że jeszcze kilka lat temu razem ulicami Bydgoszczy upamiętnialiśmy polskich bohaterów. Dzisiaj ze zdumieniem czytamy Wasz program wyborczy, który dąży do przekłamywania tożsamości tego królewskiego grodu.

Owszem w dziejach tego miasta pojawiło się wiele narodów, ale używanie tutaj sformułowania, że jest to miasto wielonarodowe i wielokulturowe jest dość dużym nadużyciem. Zdajemy sobie jednak sprawę, że takie są wartości dzisiejszej poprawności politycznej.

Bydgoszcz zawsze dążyła do polskości, zarówno w czasie wojen z krzyżakami, ale też w trudnym dla naszego narodu okresie zaborów. Bydgoszczanie tak jak poznaniacy poprzez pracę organiczną dążyli do tego, aby nad magistratem powiewał orzeł biały. Jesteśmy to winni Janowi Bizielowi, Teodorowi Magdzińskiemu, Emilowi Warmińskiemu, czy bydgoskim Powstańcom Wielkopolskim. Dla podkreślenia tego faktu z inicjatywy dr Władysława Bełzy powstał w Bydgoszczy pierwszy w kraju pomnik Henryka Sienkiewicza, twórcy ,,Krzyżaków” o czym z dumą wspominali wówczas bydgoszczanie.

W tym mieście żyli też owszem Niemcy, ale ich barbarzyńska postawa w 1939 roku sprawiła, że do dziejów Bydgoszczy wpisali się negatywnie. Stąd też Wasze oczekiwanie stałej wystawy poświęconej Niemcom i Żydom brzmi w 75 rocznicę wydarzeń z września 1939 roku co najmniej niestosownie. Wymowne jest tutaj to, że Wasza inauguracja kampanii wyborczej odbywała się w chwili, gdy na Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy wyczytywane były nazwiska pomordowanych Polaków, a następnie świadek tych wydarzeń Włodzimierz Kałdowski dzielił się swoimi wspomnieniami.

Nie budujmy tożsamości poprzez kosmopolityzm!


Bydgoscy Wszechpolacy zapalili znicze  na pamiątkowej płycie poświęconej mieszkańcom miasta, którzy zostali zamordowani przez swoich niemieckich sąsiadów przy wsparciu regularnych wojsk hitlerowskich.

Michał Nowak
prezes koła bydgoskiego Młodzieży Wszechpolskiej

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Michał Nowak

Michał Nowak

Z urodzenia bydgoszczanin, z domu Katolik i Patriota. Od kilku lat związany z tradycją narodową. Prezes bydgoskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej i wiceprezes Okręgu Kujawsko-Pomorskiego MW. Redaktor portalu Narodowcy.net. Dużo myśli, sporo czyta, czasem pisze, ale głównie działa.