«

»

Sławomir Szeliga

Czy zmienią się nasze granice?

10 stycznia br., na portalu ino-online.pl, została zamieszczona informacja opatrzona tytułem: “Gmina Strzelno w Powiecie Inowrocławskim”. Autor bloga, posługujący się znamiennym nickiem “aczytowazne”, zakończył swój wpis pytaniem: “Co na to mieszkańcy Inowrocławia?”
/ http://www.ino-online.pl/blogi.php?e=1&w=11415&us=19262 /

Czasem wydaje się, że “coś” nas nie dotyczy… Podzielam zdanie internauty, że “jako mieszkańcy powiatu inowrocławskiego powinniśmy być zainteresowani, skoro to do naszego powiatu chcą dołączyć”.

W związku z tym na sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego, w dniu 29 listopada ubiegłego roku, skierowałem do Zarządu Powiatu zapytanie w sprawie oceny skutków rozbudowy szpitala w Mogilnie i przekształcenia szpitala w Strzelnie dla szpitala wielospecjalistycznego w Inowrocławiu oraz ewentualnego przyłączenia Gminy Strzelno do Powiatu Inowrocławskiego.

“Z informacji medialnych wynika, że przygotowana jest przez Zarząd Powiatu Mogileńskiego koncepcja rozbudowy szpitala w Mogilnie oraz przekształcenia szpitala w Strzelnie za kwotę ok. 44 mln zł. Jednocześnie Gmina Strzelno podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia konsultacji dotyczących ewentualnego przyłączenia do Powiatu Inowrocławskiego.

Czy w/w zagadnienia były przedmiotem analizy Zarządu Powiatu Inowrocławskiego i oceny ewentualnych skutków w/w decyzji dla Powiatu Inowrocławskiego /kontraktowania świadczeń zdrowotnych z NFZ przez Szpital Wielospecjalistyczny w Inowrocławiu, przepływów pacjentów oraz kadry medycznej oraz ewentualnego zwiększenia się ilości powiatowych jednostek organizacyjnych np. szkół lub domów pomocy społecznej/?”

Odpowiadając na moje zapytanie Starosta Inowrocławski poinformował, że odbył wstępne spotkanie i poprosił Burmistrza Gminy Strzelno i Wójta Gminy Jeziora Wielkie o złożenie pisemnych propozycji. Jednak takie nie wpłynęły. Dyskusję na ten temat określił jako “hucpę przedwyborczą, a nie merytoryczne działanie”. Dodał jednocześnie, że “ani Zarządowi, ani Radzie” nie przedstawiał tych propozycji, bo “są one mało realne. Robienie referendum, straszenie rozpadem powiatu mogileńskiego nie jest dobrym przyczynkiem do różnych działań”
/ http://www.bip.inowroclaw.powiat.pl/?a=8632 /

Sprawa doczekała się również omówienia w artykule pt. “Gmina Strzelno w Powiecie Inowrocławskim? To jest hucpa przedwyborcza”
/ http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131212/INNEMIASTA13/131219788 /

Tymczasem ruszyły konsultacje w sprawie odłączenia Gminy Strzelno od Powiatu Mogileńskiego i przyłączenia jej do Powiatu Inowrocławskiego, o czym poinformowano na łamach ww. dziennika
/ http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140109/INNEMIASTA13/140109451 /

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Sławomir Szeliga

Sławomir Szeliga

Urodziłem się na Kujawach, wychowałem na Pałukach, wykształciłem na Pomorzu. Od 30 lat mieszkam w Inowrocławiu.