«

»

Łukasz Religa

Nie będziemy wpadać w obłęd z powodu kampanii wyborczej

Do zakończenia kampanii wyborczej pozostały już zaledwie 4 dni. Komitety wykorzystać chcą ostatnie szansę na pokazanie się w mediach organizując konferencję, niekiedy dochodzi nawet do tak absurdalnych sytuacji, gdy kandydaci z tej samej listy robią to równocześnie. Rzeczą oczywistą jest jednak to, że nie da się wszystkiego pokazać w pełni rzetelnie.

W ostatnich dniach przedstawiciele niektórych komitetów dają do zrozumienia, że są niepocieszeni działaniami Portalu Kujawskiego, w rzeczy samej spowodowane jest to tym, że nie zawsze byli u nas relacjonowani. Tak to jest jednak, gdy próbuje się w ciągu miesiąca nadrobić aktywność z 4 lat.

Staraliśmy się zawsze merytorycznie przedstawiać opisywaną tematykę jak najbardziej rzetelnie. Niestety stara zasada mówi, że albo się idzie na ilość, bądź na jakość. Stąd też przyjęliśmy zasadę, że z dystansem będziemy podchodzić do aktywności komitetów, starając się cały czas zajmować tym co najważniejsze. Niekoniecznie dla Bydgoszczy najważniejsza musi być złota myśl z danego dnia, któregoś z kandydatów.

Dwa tygodnie temu przyszło nam patronować nad Kongresem Transportu Publicznego, który odbywał się w Bydgoszczy. Tego dnia było to dla nas zdecydowanie najważniejsze wydarzenie i chcieliśmy pokazać je Państwu jak najpełniej. Łącznie przygotowaliśmy kilkanaście publikacji. Dodatkowo rozmawiając z różnymi gośćmi byłem w pewnym sensie ambasadorem Bydgoszczy na zewnątrz, chociażby aktywnie wypowiadając się o projekcie  BiT City w rozmowach kuluarowych. Nie jest bowiem tak różowo, jak to prezentuje oficjalny przekaz z Urzędu Marszałkowskiego.

Owszem zlekceważyliśmy tego dnia wszystkie konferencje polityków, w tym chociażby wizytę Jarosława Gowina, który przybył poprzeć startujących z list PiS kandydatów Polski Razem. Ktoś powie, że inne redakcje jak np. telewizja zdążyły. Tyle, że obecność tej redakcji na kongresie ograniczyła się do takiego czasu, że ciężko byłoby w nim zapoznać się czymkolwiek merytorycznym. Z kolei dzień wcześniej miała miejsce sesja Rady Miasta Bydgoszczy, na której podjęto kilka ważnych dla mieszkańców uchwał. To także uznaliśmy za bardziej istotne niż różnorakie pomysły kandydatów.

Przy okazji zapowiadam, że Portal Kujawski nie będzie relacjonował żadnych konferencji prasowych z czwartku i piątku ( z wyjątkiem wizyt najważniejszych osób w państwie). Ten czas wykorzystamy na spokojne podsumowanie kampanii wyborczej.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Łukasz Religa

Łukasz Religa

Redaktor naczelny Portalu Kujawskiego. Bydgoszczanin od urodzenia. .