«

»

Łukasz Religa

List do dyrektora TVP Bydgoszcz

W odpowiedzi na nieprawdziwe informacje dotyczące szans przywrócenie ruchu kolejowego do Szubina i Kcyni przedstawiła redakcja TVP Bydgoszcz, pozwoliłem sobie wystąpić do dyrektora oddziału Pana Tomasza Pietraszaka z zażaleniem. Pragnę zwrócić tutaj uwagę, że TVP jest dotowane z budżetu państwa, z tego powodu dyskusja na temat przekazu jaki prezentuje to medium jest jak najbardziej zasadna.

Zażalenie

                Pozwalam sobie wyrazić swoje oburzenie faktem, że oddział terenowy Telewizji Polskiej w Bydgoszczy nie realizuje misji społecznej, co powinno być głównym celem mediów publicznych. Poziom serwisów informacyjnych realizowanych przez TVP Bydgoszcz jest merytorycznie niski i daleki od rzeczywistości jaka ma miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

We wtorek 2 kwietnia w programie informacyjnym ,,Zbliżenia” ukazał się reportaż poświęcony przyszłości dworca kolejowego w Kcyni. Redaktor prowadząca materiał Pani Monika Kamińska stwierdziła w nim, że plany rewitalizacji linii kolejowej to sfera marzeń. Z tego powodu chcę poinformować Państwa, że w ostatnim czasie planom rewitalizacji linii kolejowej nr 356 samorządowcy poświęcili wiele uwagi. Do Urzędu Marszałkowskiego skierowano nawet petycję zawierającą ponad 100 podpisów samorządowców oraz lokalnych liderów partii politycznych (w tym prezydenta Rafała Bruskiego, posła Kosmy Złotowskiego, zastępcy prezydenta Jana Szopińskiego, posła Łukasza Krupy oraz pełnomocnika Solidarnej Polski Szymona Dankowskiego). Stanowiska w tej sprawie wystosowały także trzy samorządy: Bydgoszczy, Szubina i Kcyni. Pragnę także poinformować, że odcinek linii kolejowej nr 356 w województwie wielkopolskim cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, co sprawia, że jest to realna potrzeba, a nie sfera marzeń.

Informacji o powyższych działaniach na próżno jednak szukać w TVP Bydgoszczy. Chociaż na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, gdy stosowny apel opracowywali radni, w ratuszu przebywała ekipa TVP Bydgoszcz.

Szanowny Panie Dyrektorze, sprawa ta dotyczy tysięcy mieszkańców regionu, którzy z płaconego abonamentu utrzymują telewizję regionalną. Z tego powodu zwracam się, aby TVP Bydgoszcz rozpoczęło należycie wypełniać misje programową, w kwestii należytego informowania społeczeństwa.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Łukasz Religa

Łukasz Religa

Redaktor naczelny Portalu Kujawskiego. Bydgoszczanin od urodzenia. .