«

»

katrin820

Po wyborcze podsumowanie

Czas na małe podsumowanie wyborów prezydenckich.
Czemu lepszy był Duda?
Moim zdaniem młodzi ludzie mają już dość jałowej polityki Komorowskiego i jego partii. Młodzi chcą pracy i stabilizacji, jak też nie chcą wyjeżdżać za granicę. Duda to powiew nowej polityki, która młodym się spodobała, a nie ciągłego straszenia ludzi, że idzie wojna, PiS to zło, powrót IV RP itd. To właśnie Duda najwięcej przyciągnął do siebie młodych i mnie to nie dziwi, ponieważ rząd jak i prezydent przez swoje rządzenie nic nie zrobili dla młodych. Nie poprawiła im się sytuacja na rynku pracy. Ostatnio czytałam wpis pewnej prezenterki tvn-u która wypowiedziała, że młodzi: “Są tak wkurzeni, że odesłali na emeryturę niezłego prezydenta” i ja się pytam gdzie ten obiektywizm? Tak samo było podczas II tury, gdzie wszystkie media obawiając się powrotu PIS do władzy szkalowały i pisały wszystko by nie głosować na tą partię, a chwaliły tylko PO i obecnego prezydenta.Żal mi jest mediów bo stały się zakładnikami jednej partii politycznej. Brak im jest świeżego spojrzenia na otaczający nas świat.
Nawet ostatnio jedna “koleżanka” doktorantka nauk politycznych napisała mi taki tekst, który zwalił mnie z nóg, że ma taki mały poziom inteligencji i ona będzie uczyć studentów tak to można współczuć przyszłym i obecnym studentom politologii, bezpieczeństwu, że będą mieć taką wykładowcę. Otóż napisała, że teraz mogę iść na szybki kurs wojskowy bo zaraz wojna będzie po usłyszeniu takiego tekstu ręce mi opadły. Tylko, że pierwsze straszeniem polaków zajął się Tusk podczas wyborów do Europarlamentu. Ten straszak nie zadziałał w tych wyborach i nie zadziała podczas parlamentarnych, a wiecie dlaczego? Bo Polacy mają dość polityki Kopaczowej i PSL-owskich wyjadaczy.Mają dość ciągłych zapewnień, że będzie dobrze.Mają dość ciągłych afer w rządzie. Mają dość, bo nie mają pracy, a najgorsze jest to, że z wyższym wykształceniem.
Komorowski jest to polityk, któremu brak jest świeżego i realnego spojrzenia na potrzeby ludzi.Był przez kampanię zamknięty w swoim otoczeniu. Jakieś zapowiedzi, że po 40 latach przepracowania będzie można iść na emeryturę okazały się niewystarczające, a jak przegrał wybory to się z tego wycofał.
Wszyscy chcą rozliczać Dudę z obietnic,a Komorowski z obietnic się nie rozliczył. Tak samo był pewny, że zostanie wybrany za pierwszym razem i domówił debaty, a to moim zdaniem było strzelenie w sobie w stopę i to zaważyło w dużej mierze, że przegrał wybory.Kto stchórzy to zawsze przegra i on stchórzył.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

katrin820

katrin820

I stopień Politologia - spec. Polityka Samorządowa i Regionalna
II stopień Politologia - spec. Marketing Instytucji Publicznych
Studia Podyplomowe - Administracja i Zarządzanie