«

»

katrin820

Czy ten kraj jest jeszcze dla młodych??

Będąc jeszcze na studiach, jako młoda osoba nie zastanawiałam się gdzie będę pracować, czy będzie ta praca. Chciałam poczuć ten klimat jak to jest być studentem.Często słysząc od wykładowców,którzy twierdzili że po politologii to tylko na kasie w sklepie siedzieć się będzie. Słysząc te słowa od wykładowców powtarzałam sobie, że na pewno sobie coś znajdę. Po 5 latach studiów nastał ten koszmarny dzień, kiedy trzeba porzucić ten studencki i beztroski czas, a mianowicie zarejestrowanie się do Urzędu Pracy. Stanie w długiej kolejce czułam się tak nieswojo pytając się siebie czemu muszę w tej kolejce stać i co ja tutaj robię. Kolejna wizyta i pytania o chociaż o staż i odpowiedź : jak Pani znajdzie sobie pracodawcę to jak najbardziej…Otóż tak, staż w Urzędzie na 6 miesięcy i co mam po tym stażu??? W sumie nic, bo i tak Urząd Pracy nie liczy tego jako doświadczenia i przepracowania. Więc się pytam po co te staże??Po co ten młody człowiek w najlepszym jego czasie ma się marnować i być wykorzystywany bez żadnych praw, no bo jakie ma prawa stażysta?? Staż 6- miesięczny dla Urzędów to za mało żeby zostać zakwalifikowanym do rozmowy o pracę, jeśli jest ogłoszony konkurs lub wymagają doświadczenia min. 3 lata??Pytam się czy te ogłoszenia są dla młodych czy osób przed emeryturą? Gdzie ten młody ma zdobyć te doświadczenie? Gdzie ten młody ma pracować???Podwyższa się wiek emerytalny,żeby młodzi jeszcze dłużej szukali pracy. Dobija się nas jeszcze tzw. ” śmieciówkami “, a co tam młody to śmieć, którego można popychać gdzie się da.A może wyjedzie i będzie po problemie.
Nie dziwię się tym co wyjechali z tego kraju bo w Polsce nie ma jak już żyć. Ja nie jestem tak odważna, żeby wyjechać do obcego kraju za pracą. A niektórzy powiedzą po co ci takie studia,a wyjedź za granicę to będziesz dobrze zarabiała itd.
Dla młodych w tym kraju nie ma już miejsca i nie dziwię się że jest mało dzieci, bo przecież jak mają te dzieci utrzymać?? Z czego??
Kiedyś były inne czasy lepsze dla młodych, bo praca dla każdego była, a teraz co młodej osobie zostało??

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

katrin820

katrin820

I stopień Politologia - spec. Polityka Samorządowa i Regionalna
II stopień Politologia - spec. Marketing Instytucji Publicznych
Studia Podyplomowe - Administracja i Zarządzanie