«

»

Roman Jasiakiewicz

Reforma szkolnictwa wyższego przesuwa Bydgoszcz na margines

Złe wieści dla naszego miasta przywiózł min Jarosław Gowin. Konstytucja o szkolnictwie wyższym przesuwa Bydgoszcz na margines liczących się ośrodków naukowych i nie tylko naukowych w Polsce. Jeszcze tego nie czujemy ale już niedługo skutki tych decyzji będą dla naszego miasta katastrofalne . Proponowane środki finansowe to nędzna kroplówka . Nie są to środki ani na rozwój ani na badania . Pozostaną nam wyższe szkoły zawodowe. I to nie wiadomo jak długo. Bez uczelni wyższych nie będzie rozwoju miasta. Prowincja!

 

Z ważnym pytaniem , które już dzisiaj pada: po co przyjeżdżać do Bydgoszczy?

 

Wiem, że wielu narażę się ale pora spojrzeć prawdzie w oczy: Akademię Medyczną straciliśmy po jednomyślnej uchwale senatu tej uczelni i ustawie sejmowej przegłosowanej także przez posłów z Bydgoszczy / lista na stronach Sejmu / na UKW nadal pokutują i są najważniejsze wydziały i kierunki po “nauczycielskie, UTP nadal opiera się na wydziałach i kierunkach po “rolniczych ” .

Bydgoskie uczelnie nie zauważyły zmian, żyją w letargu , nadal wołają “dajcie” ,nie są przygotowane przede wszystkim mentalnie na nowe wyzwania . Tak jest wygodnie. Pensje jednakowe. Po co tracić senaty , dodatkowe apanaże , gronostaje . Nic to , że za moment mogą okazać się niepotrzebni.

 

Nikt nie podjął działań, by połączyć ,,słabe” uczelnie i budować nową jakość z tego co najlepsze

Nikt nie podjął działań , by budować ,,nowy”. zgodnie z ustawą uniwersytet medyczny na początku z wydziałem lekarskim i pielęgniarskim biorąc przykład choćby z Zielonej Góry!

 

,,Miałeś chamie złoty róg ” tak my wszyscy!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Roman Jasiakiewicz

Roman Jasiakiewicz

Radny Województwa z Bydgoszczy.