«

»

Roman Jasiakiewicz

Kompromis z Toruniem jest niemożliwy!

Powołanie Metropolii Bydgoszcz i Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy wywołuje emocje szczególnie parlamentarzystów i samorządowców oraz mediów z Torunia.

 

Nie zadali sobie oni jednak pytania dlaczego doszło do sytuacji, że Bydgoszczanie wybierają samodzielną drogę we wspólnym województwie!

 

Bydgoszcz nie ma już z a u f a n i a do polityki prowadzonej przez Toruń. Polityki zachłannej i zawłaszczającej, nienasyconej!

 

Zapomniano nagle, że celem tej polityki po 1989 r była totalna marginalizacja Bydgoszczy.

 

Przykładów jest aż nadto wiele ; poczynając od przesunięcia autostrady A 1 za przyczyną marszałek Grześkowiakowej po podział środków unijnych przez marszałka województwa.

 

Od dofinansowywanych bizantyjskich budowli nie przystających do potrzeb małego miasta po brak woli komplementarnego / uzupełniającego / tworzenia instytucji i podziału ról w województwie.

 

Nie można na jednym przyjęciu zjeść 3 tortów i mówić, że stale mało!

 

Wszyscy na tym straciliśmy Bydgoszcz, Włocławek, Inowrocław i Grudziądz.

 

Kompromis z Toruniem jest niemożliwy!

 

Dobrze, że są mocne głosy z Bydgoszczy parlamentarzystów w tym i posła Z Pawłowicza i posła P Króla, bydgoskich radnych i Prezydenta Miasta, bydgoskich Stowarzyszeń.

 

. Nade wszystko zaś Mieszkańców Bydgoszczy, którzy składając 160 000 podpisów opowiedzieli się nie tylko za Uniwersytetem Medycznym; opowiedzieli się także za prawami naszego Miasta!

 

Wnioski są proste :

Metropolia Bydgoszcz

Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Roman Jasiakiewicz

Roman Jasiakiewicz

Radny Województwa z Bydgoszczy.