«

»

Wojtek Kozminski

Bydgoszcz przed Świętami kupuje Polskie Produkty !

Od dwóch dni w naszym mieście prowadzona jest przez Wszechpolaków akcja zachęcająca do kupowania i promowania produktów wyprodukowanych w Polsce. Setki plakatów i ponad tysiąc ulotek – tylko,albo AŻ tyle udało nam się do tej pory wykorzystać,aby przekonać Bydgoszczan do naszej idei związanej bezpośrednio z chwiejącą się w posadach gospodarką naszego kraju.

Dlaczego taka akcja jest potrzebna ? Jeśli weźmiemy pod uwagę kryterium ekonomiczne ; to kupując polskie produkty,wspieramy polskie przedsiębiorstwa,fabryki i dystrybutorów.Dzięki temu zwiększają się nie tylko wpływy do budżetu państwa,ale i powstają nowe miejsca pracy dla naszych rodaków. Dodatkowo,wielu z nas zapomina,że Polskie – to brzmi dumnie ! Wiele spośród rodzimych produktów i wytworów charakteryzuje się wyśmienitą jakością, kontynuacją tradycji receptur,a przy tym przystępną ceną. Często o tym zapominamy,widząc wszędzie promowane i reklamowane dobra wyprodukowane w Chinach czy USA…

Reakcje przechodniów i świadków naszej akcji były różne,ale nigdy negatywne (mimo iż ubrani w czapki z logiem i nazwą naszej organizacji i z biało-czerwonymi opaskami,przywykliśmy już do krytycznych spojrzeń czy uszczypliwych komentarzy). Jedni bezwiednie zabierali ulotki i w ogóle ich nie przeglądając wrzucali do kosza na śmieci.Drudzy zaś, szczególnie ludzie starsi,czytali je z uwagą, pytali nas o cel akcji, wymieniali wspomnienia ze swojego życia lub chwalili zaangażowanie młodego pokolenia w krzewienie patriotyzmu.

Oczywiście nie dla pochwał ani renomy,bydgoskie Koło Młodzieży Wszechpolskiej zdecydowało się na tą akurat akcję jeszcze przed Świętami.Zaznaczam,że nie popieramy konsumpcjonizmu ani zeświecczenia okresu Bożonarodzeniowego,ale zdajemy sobie sprawę,iż wielu Polaków w te grudniowe dni sięgnie “głębiej do kieszeni”.Wierzymy,iż Naród i społeczności lokalne, są przedłużeniem więzi rodzinnych.Dlatego Przed Świętami ( i nie tylko) Kupujemy Polskie Produkty ! Pomóżmy rodzimym przedsiębiorcom i ich pracownikom!

Tradycja + cena + jakość + solidaryzm społeczny = Kupuj Polskie !

Wojtek Koźmiński, MW Bydgoszcz

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Wojtek Kozminski

Wojtek Kozminski

Współzałożyciel i obecnie Prezes Bydgoskiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej.