«

»

Sławomir Szeliga

“Jak żyć przy takiej ulicy…”

- pytają Prezydenta Miasta mieszkańcy ulicy Długiej. W 2012 roku na ich domach pojawiły się transparenty, które wiszą do dziś…

Odpowiadając na pierwszą moją interpelację w sprawie remontu drogi Prezydent Inowrocławia poinformował mnie, że “po ponownej analizie sytuacji budżetowej oraz braku możliwości wsparcia przebudowy ulicy Długiej przez Gminę Inowrocław zmuszeni jesteśmy odstąpić od zamiaru przeprowadzenia tej inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w 2013 roku”.

W kolejnym roku roku otrzymałem odpowiedź, że “Miasto Inowrocław prowadzi rozmowy z Gminą Inowrocław, których celem jest nawiązanie współpracy przy realizacji przebudowy ulicy Długiej, jednakże podobnie jak w latach ubiegłych, ograniczone środki Gminy utrudniają wspólną inwestycję. W ramach zbliżającego się naboru wniosków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych będziemy starać się uzyskać wsparcie dla innego zadania jakim jest przebudowa ul. 800-lecia”.

Powiało optymizmem po lekturze artykułu z 15 października 2013 roku, który został opatrzony tytułem: “Chcą remontować ulicę Długą”. Wójt Gminy Inowrocław “zadeklarował partycypowanie tego samorządu w kosztach wykonania dokumentacji projektowej”, a mieszkańcy dowiedzieli się, że “prowadzone są rozmowy z Miastem, aby w 2014 roku przygotować projekt modernizacji drogi i spróbować zrealizować go w roku 2015″.

Nawiązując do tej publikacji oraz moich wcześniejszych wystąpień w sprawie przebudowy drogi skierowałem do Prezydenta Miasta kolejne zapytania…

W odpowiedzi z Ratusza /27.03.2014r./ czytamy m.in.: “W kwestii przebudowy ulicy Długiej – Miasto zleciło opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Dokument będzie w posiadaniu Miasta pod koniec trzeciego kwartału”.

Z-ca Prezydenta poinformował mnie również, iż “Miasto wraz z Gminą Inowrocław zamierza ubiegać się o dofinansowanie przebudowy ulicy Długiej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na 2015 rok”.

* * * * *

Jedno z haseł na transparentach brzmi: “Chcemy mieszkać przy ulicy, nie przy piaskownicy”. Kiedy stanie się nieaktualne?

* * * * *

W 2015 roku planuje się przeznaczyć na “schetynówki” kwotę… 1 mld zł w skali kraju!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Sławomir Szeliga

Sławomir Szeliga

Urodziłem się na Kujawach, wychowałem na Pałukach, wykształciłem na Pomorzu. Od 30 lat mieszkam w Inowrocławiu.