«

»

Sławomir Szeliga

Inowrocław /ponownie/ bez dotacji !?

Minister Administracji i Cyfryzacji zatwierdził listę zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w 2015 roku.

Kwota środków z budżetu państwa przeznaczona na realizację programu w województwie kujawsko-pomorskim wynosi 60 210 000,00 zł. Umożliwia to wsparcie 41 zadań inwestycyjnych /14 dotyczących dróg powiatowych i 27 dotyczących dróg gminnych/.

Wniosek Gminy Dąbrowa Biskupia znalazł się na 15 miejscu listy rankingowej i uzyskał dotację w kwocie 450 894,00 zł. W ramach naboru na 2015 rok Miasto Inowrocław aplikowało o dofinansowanie przebudowy ulicy Metalowców. Wniosek znalazł się na 44 miejscu listy rankingowej /na 53 zadania gminne/ i nie uzyskał dotacji w kwocie blisko pół miliona zł. W ubiegłym roku Miasto Inowrocław występowało o wsparcie w ramach “schetynówek” dla innego zadania – przebudowy Alei 800-lecia. Również bez efektu. Wniosek znalazł się na 30 miejscu listy rankingowej /na 55 zadań gminnych/ i nie uzyskał dotacji w kwocie ok. 1 mln zł.

Wśród zadań powiatowych, które otrzymają dofinansowanie z budżetu państwa będzie II etap przebudowy drogi Wojdal – Pakość z kwotą dotacji w wysokości 1 833 812,07 zł. Wniosek Powiatu Inowrocławskiego dotyczący przebudowy ulicy Marii Skłodowskiej – Curie w Inowrocławiu znalazł się na 16 miejscu listy rankingowej, co oznacza drugą pozycję na liście rezerwowej.

Mam nadzieję, że postępowania przetargowe dotyczące 14 zadań powiatowych zakwalifikowanych do dofinansowania przyniosą spore oszczędności i użytkownicy inowrocławskiej ulicy na osiedlu Toruńskim będą również mieć powody do zadowolenia. Samorząd powiatowy występował o dotację z budżetu państwa na ten cel w kwocie 1 325 000,00 zł.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Sławomir Szeliga

Sławomir Szeliga

Urodziłem się na Kujawach, wychowałem na Pałukach, wykształciłem na Pomorzu. Od 30 lat mieszkam w Inowrocławiu.