«

»

Sławomir Szeliga

Długa – NIE; Metalowców – TAK

Pół roku temu otrzymałem pismo z Ratusza, w którym informowano mnie o zleceniu opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy ulicy Długiej oraz zamiarach ubiegania się o dofinansowanie w ramach “schetynówek” na 2015 rok przez Miasto wraz z Gminą Inowrocław.

Miesiąc temu zaproszono Powiat Inowrocławski do wspólnej realizacji zadania. 26 września br. radni powiatowi mieli podjąć stosowną uchwałę o udzieleniu Miastu pomocy finansowej na ten cel w kwocie 10 000,00 zł.

Przed sesją Rady Powiatu okazało się, że w Ratuszu zmieniono zdanie. 23 września br. wpłynęło pismo o zamiarze ubiegania się o dofinansowanie w ramach “schetynówek” przebudowy ulicy… Metalowców!

W ubiegłym roku Długa “przegrała” z Aleją 800-lecia Inowrocławia o aplikację do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Ratuszowe pismo informuje jednocześnie, że Miasto Inowrocław będzie się starało pozyskać pieniądze na przebudowę ulicy Długiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Mieszkańców niewiele interesuje skąd pochodzić będą środki na ich drogę. Chcą wiedzieć, kiedy zostanie zbudowana, bo mają “dość kurzu i błota”.

Skuteczne pozyskanie dofinansowania z budżetu państwa w ramach “schetynówek” oznaczało pojawienie się ekip drogowych na Długiej w przyszłym roku.

Czy starania o środki unijne oznaczają dotrzymanie tego terminu? Czy nadal mieszkańcy będą pytać Prezydenta Miasta: “jak żyć przy takiej ulicy”?

Na Długiej czekają na odpowiedzi do 16 listopada, a transparenty wiszą nadal!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Sławomir Szeliga

Sławomir Szeliga

Urodziłem się na Kujawach, wychowałem na Pałukach, wykształciłem na Pomorzu. Od 30 lat mieszkam w Inowrocławiu.