«

»

KWW Ruchu Narodowego

Czy Jan Vincent Rostowski postępuje zgodnie z ordynacją?

W związku z rozpowszechnianymi przez Urząd Miasta Bydgoszczy informacjami, iż kandydat na europosła Jan Vincent Rostowski sponsoruje autokar do Warszawy zwróciliśmy się z prośbą do Państwowej Komisji Wyborczej o zbadanie tej sprawy. Zgodnie z ordynacją wyborczą kandydat nie może niczego sponsorować, a wszelkie koszty kampanii muszą być pokrywane przez odpowiedni komitet, stąd też pojawia się nasze podejrzenie, iż wyborcy są wprowadzani w błąd. Ponadto samo sponsorowanie usługi przez kandydata może być uznane za łamanie prawa. Z tego powodu pełnomocnik KWW Ruch Narodowy w województwie kujawsko-pomorskim Miłosz Anduła skierował do bydgoskiej delegatury skargę w tej sprawie:

 

Szanowny Panie Komisarzu,

W związku z informacjami jakie pojawiają się w mediach oraz są rozpowszechniane przez Urząd Miasta Bydgoszczy zwracamy się z prośbą o zbadanie zgodności z prawem działania KW Platforma Obywatelska i kandydata Jana Vincenta Rostowskiego.

W komunikacie rozesłanym do prasy Urząd Miasta Bydgoszczy poinformował, iż Jan Vincent Rostowski sponsoruje autokar na wyjazd do Warszawy na finał Pucharu Polski, opierając się o dane przekazane mu przez sztab kandydata.

Mamy podejrzenia, że wprowadzana jest opinia publiczna w błąd, gdyż ordynacja wyborcza nie przewiduje finansowania czegokolwiek przez kandydata lecz przez komitet wyborczy. Ponadto mamy uzasadniane obawy co do  zgodności z prawem wyborczym finansowania wyjazdu na mecz.

 

Miłosz Anduła

Pełnomocnik KWW RN w okręgu nr 2

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

KWW Ruchu Narodowego

KWW Ruchu Narodowego

Będziemy dążyć do naprawy Rzeczpospolitej, postawimy na odbudowę etosu służby publicznej. Chcemy twardo bronić polskich interesów wobec sił międzynarodowych i brukselskiej biurokracji. Poprzemy budowę Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej

Oficjalny blog wyborczy kujawsko-pomorskiego sztabu Ruchu Narodowego. (sfinansowano z KWW Ruchu Narodowego)