«

»

Łukasz Religa

Rostowski w Brukseli to dla nas będzie policzek

Myślę, że nie zarzuci mi nikt stronniczości, gdy wyborów Jana Vincenta Rostowskiego na europosła uznam za policzek dla mieszkańców Bydgoszczy i regionu. Jako wicepremier akceptował on niekorzystne dla Bydgoszczy koncepcje, a jako kandydat do Parlamentu Europejskiego nie ma nam nic merytorycznego do zaproponowania.

Swój start z naszego okręgu Rostowski rozpoczął od słynnej ,,Bydgoszczu”. Rozgorzała się wrzawa, do której podszedłem z dystansem, no bo każdemu się wpadka może zdarzyć. Choć ta dla naszego miasta stała się dość bolesna, bo wiele osób w ten sposób drwi.

Wróćmy jednak do spraw merytorycznych. Co przez ostatnie  tygodnie zaproponował nam Rostowski? Walkę o pokój na świecie i w europie. Słuchając tych jego wypowiedzi doszedłem do wniosku, że uważa mieszkańców naszego województwa za mało inteligentnych.

Kandydat Jan Vincent Rostowski pytany o skutki swojej polityki fiskalnej jako minister finansów robi się nerwowy, nie ma sobie nic do zarzucenia w kwestii upadku Zachemu. Unika debat, przy tym obraża konkurentów, którzy rzucają mu rękawicę. Nie bez powodu wewnątrz Platformy Obywatelskiej przyznaje się ,że jest on najgorszą jedynką tej partii w całym kraju.

Owszem Rostowski zapowiada przyciągnięcie inwestorów do naszego regionu. Tą obietnice można jednak porównać do słynnej ,,Drugiej Irlandii”, którą zapowiadała PO w wyborach w 2007 roku.

Trzeba pamiętać też, że Rostowski będąc członkiem rządu nie miał nic przeciwko koncepcją, które narzucały Bydgoszczy odgórnie metropolię z Toruniem.

Zapewne nie bez powodu jedynym politykiem, który otwarcie pokazuje się z Rostowskim z Bydgoszczy jest senator Andrzej Kobiak, którego z kolei współpracownicy wspierają byłego wicepremiera w kampanii wyborczej. Stąd też porażka Rostowskiego ze Zwiefką, byłaby sygnałem dla senatora i współpracowników, co o nich myślą bydgoszczanie.

Piszę bydgoszczanie, bo to w naszym mieście 5 lat temu oddano 1/3 głosów z całego województwa, więcej niż łącznie na terenie – Torunia, Grudziądza i Włocławka.

Opublikowano w serwisie – www.popierambydgoscz.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Łukasz Religa

Łukasz Religa

Redaktor naczelny Portalu Kujawskiego. Bydgoszczanin od urodzenia. .