«

»

Łukasz Religa

Portal Kujawski także wybrał Bydgoszczanina Roku

Gratuluje Panu Piotrowi Cyprysowi i raperowi ,,Biszowi”, którzy wygrali plebiscyty na Bydgoszczanina Roku Expressu Bydgoskiego oraz Gazety Wyborczej. Pracownikom Urzędu Miasta chciałbym jednak przypomnieć, że Bydgoszczaninem Roku w naszym plebiscycie został ksiądz Roman Kneblewski.

Przeglądając serwis Urzędu Miasta Bydgoszczy ze zdziwieniem zauważyłem jak należąca do podatników strona promuje plebiscyty tylko tych dwóch gazet.

Ksiądz Roman Kneblewski jest proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Zaangażowany jest w szerzenie wartości patriotycznych wśród młodzieży. Dzisiaj, gdy pojawia się deficyt tych wartości, jest to bardzo ważna praca społeczna.  Wiele osób podkreślało, że ksiądz prałat jest osobą bardzo skromną. Z tego powodu nie jest także zbytnio popularny.

Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajął europoseł Janusz Zemke, za całokształt działalności na rzecz naszego regionu.

W jakiś sposób obie postacie mogą budzić kontrowersje, ale głosowali na nich setki naszych czytelników i to z szacunku dla nich należało wspomnieć także o nich na stronach Urzędu Miasta. Liczę, że urzędnicy którzy są utrzymywani z podatków bydgoszczan naprawią swój błąd.

Chciałbym także zaznaczyć, że ideą naszego plebiscytu było zwrócenie przede wszystkim uwagi na pracę społeczną, a nie na popularność. Z tego powodu, gdy dyskusja schodziła na tory nie merytoryczne wyrażaliśmy jako organizator plebiscytu zdecydowany sprzeciw takim postawą. Nasze głosowanie odbywało się za pomocą serwisu Facebook, może nie było to idealne rozwiązanie, ale w dużym stopniu ograniczało możliwość oddawania kilkukrotnie głosów przez tą samą osobę. W przypadku plebiscytów gazetowych odbywało się to po przez SMS, czyli można było głosować wiele razy. Z punktu ekonomicznego było to na pewno dobre rozwiązanie dla wydawców, ale z punktu widzenia przejrzystości plebiscytu dużo gorsze.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

Łukasz Religa

Łukasz Religa

Redaktor naczelny Portalu Kujawskiego. Bydgoszczanin od urodzenia. .