«

»

danielkaszubowski

Dziękując za 12,7%

 

 

Margaret Thatcher nie żyje – nie będę się jednak rozwodził nad jej rządami i poglądami, bo w sytuacji, w której kolejna ikona liberalizmu nie żyje, warto podyskutować o lewicy. Tym bardziej, że jest o czym rozmawiać. I nie chodzi mi tu wcale o debatowaniu nad tym, czy Kalisza z SLD wyrzucono słusznie, czy nie. Od dość długiego czasu mam problem z uznaniem SLD (i nie tylko) za partię lewicową. Póki co, nie zasłużyli sobie na to.

Całkiem niedawno, niszowy portal MłodaLewica, opublikował wyniki sondażu, w którym pytano o to, z którą partią (lewicową rzecz jasna) wiążesz nadzieje na przyszłość. Jako, że jestem działaczem PPS, to bardzo ucieszył mnie wynik tego badania. Trzecie miejsce, z wynikiem 12,7% otrzymała Polska Partia Socjalistyczna. Przed nami, w zestawieniu, znalazły się dwa ugrupowania, Zieloni (całkiem słusznie) i SLD.

Wyniki tego badania pokazują słuszność dotychczasowych działań ze strony mojej i moich Towarzyszy i Towarzyszek z PPS – aktywne prowadzenie profili na FB, renowacja stron internetowych, promowanie bohaterów PPS takich jak Okrzeja czy Dubois, podnoszenie głosu w sprawach społeczności lokalnych itd. Oczywiście dużo pomogła także sama historia PPS, która jest nieocenioną pomocą samą w sobie. Uważam jednak, że nasze bieżące działania w sakli całego kraju, też nie pozostają bez echa. I choć wynik 12,7% nie jest niczym specjalnym, gdy weźmiemy pod uwagę przekładanie się go na poparcie wyborcze, to jest to niezły przyczynek do dalszego działania.

Do budowy dobrego programu, co już robimy. Do poszerzania struktur – nad czym od dawna pracujemy. Nad odkłamaniem wizerunku lewicy równej reżimom bolszewickim i oznaczającej pochwałę dla epoki PRL – w czym pomaga nam wiele osób. Nad budowaniem prawdziwej alternatywy dla neoliberalnych rządów w Polsce. Bo przecież lewica oznaczona logiem PPS, to nie centralne sterowanie gospodarką, kult jednostki i zamordyzm – doskonale pokazała to historia tej partii i szereg jej działaczy, którzy dla walki o Polskę i socjalizm oddali życie.

I tu muszę podziękować wielu osobom, które prowadzą na Facebooku profile takie jak Rewolucja 1905, Polityka Społeczna, Lewica, Lewica24, Lewicowo.pl, redakcji Nowego Obywatela, redakcji Naprzodu, redakcji Nowych Peryferii i wielu, wielu innym osobom, które swoją działalnością przyczyniają się do naszego wspólnego – lewicowego sukcesu. Tak trzymać!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Twitter
  • Wykop
  • RSS
  • Śledzik

O autorze

danielkaszubowski

danielkaszubowski

Bydgoszczanin, lewicowy patriota, demokratyczny socjalista.