﻿<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>Kujawski Blog&#187; Maciej Różycki</title>
	<atom:link href="http://blogi.portalkujawski.pl/author/glacor/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>http://blogi.portalkujawski.pl</link>
	<description>Miejsce dyskusji o regionie</description>
	<lastBuildDate>Sun, 09 Aug 2020 15:06:19 +0000</lastBuildDate>
	<language>pl-PL</language>
	<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
	<generator>http://wordpress.org/?v=3.4.1</generator>
<xhtml:meta xmlns:xhtml="http://www.w3.org/1999/xhtml" name="robots" content="noindex" />
		<item>
		<title>Atlas chmur &#8211; recenzja.</title>
		<link>http://blogi.portalkujawski.pl/glacor/2012/atlas-chmur-recenzja/</link>
		<comments>http://blogi.portalkujawski.pl/glacor/2012/atlas-chmur-recenzja/#comments</comments>
		<pubDate>Sun, 09 Dec 2012 08:39:05 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Maciej Różycki</dc:creator>
				<category><![CDATA[Bez kategorii]]></category>
		<category><![CDATA[Atlas chmur film]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://blogi.portalkujawski.pl/?p=329</guid>
		<description><![CDATA[Dzięki promocji było mnie stać na kino. Trafiłem na film &#8220;Atlas chmur&#8221;. Film Braci Wachowski (choć bardziej powinienem napisać rodzeństwa, bo jeden z nich przerobił się na kobietę) i twórcy Pachnidła. Opowieść o tym, że żaden z naszych uczy&#8230; nków nie pozostaje bez echa. Film nie zbyt dobrze przyjęty przez Amerykanów, jak i przez mainstreamową &#8230; </p><p><a class="more-link block-button" href="http://blogi.portalkujawski.pl/glacor/2012/atlas-chmur-recenzja/">Kontynuuj czytanie &#187;</a>]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<div>
<div>
<div>Dzięki promocji było mnie stać na kino. Trafiłem na film &#8220;Atlas chmur&#8221;. Film Braci Wachowski (choć bardziej powinienem napisać rodzeństwa, bo jeden z nich przerobił się na kobietę) i twórcy Pachnidła. Opowieść o tym, że żaden z naszych uczy&#8230;<span id="more-329"></span></p>
<div>nków nie pozostaje bez echa. Film nie zbyt dobrze przyjęty przez Amerykanów, jak i przez mainstreamową prasę w naszym kraju. Śmiem twierdzić za europejskim dystrybutorem obrazu, że jest on zbyt trudny dla konformistów, ponieważ namawia do radykalizmu i porzucenia własnego egoizmu dla dobra ogółu. Spodobał mi się ten film, gdyż pokazuje płaszczyznę, na której człowiek wierzący, jak i agnostyk czy ateista mogą znaleźć wspólny język jak i motywację do tożsamych postaw moralnych tzn. poświęcenia i pielęgnowania w sobie nadziei. Ta ekranizacja powieści Davida Mitchell&#8217;a pokazuje przedział przestrzenno-czasowy od XIX wysp Pacyfiku po bliżej nieokreśloną przyszłość na innej planecie. Nawiązuje też do wielu innych filmów takich jak Amadeusza Milosza Formana czy Zielona Pożywka Richarda Fleischer&#8217;a. Siłą tego filmu jest różnorodność wniosków jakie może wysnuć widz. Każdy znajdzie coś dla siebie, lecz nie jest to mętny przekaz a mocne wezwanie do przekraczania własnych granic.<a href="http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1+%28polski%29-28698" rel="nofollow nofollow" target="_blank">http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1+%28polski%29-28698</a></p>
<div>
<div><img src="https://fbexternal-a.akamaihd.net/safe_image.php?d=AQDEx_fsPldBwyVD&amp;w=155&amp;h=114&amp;url=http%3A%2F%2F1.fwcdn.pl%2Fwv%2F86%2F98%2F28698%2Ffl_cloud_atlas_510x383_jpeg_28551_4.28698.1.jpg" alt="" /></div>
<div>
<div>
<div>Atlas chmur &#8211; zwiastun &#8211; nr 1 (polski) &#8211; Filmweb</div>
<div>www.filmweb.pl</div>
<div>zwiastun nr 1 (polski) &#8211; Atlas chmur</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://blogi.portalkujawski.pl/glacor/2012/atlas-chmur-recenzja/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Wojujący ateizm na UKW</title>
		<link>http://blogi.portalkujawski.pl/glacor/2012/wojujacy-ateizm-na-ukw/</link>
		<comments>http://blogi.portalkujawski.pl/glacor/2012/wojujacy-ateizm-na-ukw/#comments</comments>
		<pubDate>Tue, 20 Nov 2012 21:30:52 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Maciej Różycki</dc:creator>
				<category><![CDATA[Bez kategorii]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://blogi.portalkujawski.pl/?p=314</guid>
		<description><![CDATA[Z niedowierzaniem przyjąłem informację, że nowy Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego postanowił zagwarantować sobie pierwsze miejsce na liście &#8221;Rucha Palikota&#8221; w kujawsko-pomorskim ściągając krzyże  na uczelni. Ja rozumiem, że fundusze jakoś trzeba zdobywać, a i przyciągać młodzież do upadającej uczelni, tylko, że mało kto odnosi sukces wojując z krzyżem. Dlatego rękoma i nogami podpisuję się pod oświadczeniem jednoczącej &#8230; </p><p><a class="more-link block-button" href="http://blogi.portalkujawski.pl/glacor/2012/wojujacy-ateizm-na-ukw/">Kontynuuj czytanie &#187;</a>]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p>Z niedowierzaniem przyjąłem informację, że nowy Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego postanowił zagwarantować sobie pierwsze miejsce na liście &#8221;Rucha Palikota&#8221; w kujawsko-pomorskim ściągając krzyże  na uczelni. Ja rozumiem, że fundusze jakoś trzeba zdobywać, a i przyciągać młodzież do upadającej uczelni, tylko, że mało kto odnosi sukces wojując z krzyżem. Dlatego rękoma i nogami podpisuję się pod oświadczeniem jednoczącej się bydgoskiej prawicy.</p>
<p><span id="more-314"></span></p>
<p>Oświadczenie   Wyrażamy zaniepokojenie ostatnimi działaniami nowego rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prof. Janusza Ostoi-Zagórskiego, który kazał zdjąć krzyże ze ściany w swoim gabinecie i w sali senatu, ponadto nie zgodził się też, by ktokolwiek oficjalnie reprezentował Uniwersytet Kazimierza Wielkiego na Mszy św. inaugurującej rok akademicki 2012/2013. Uważamy, że ta postawa Pana Rektora nie ma nic wspólnego ze świecką wizją świata, a jest przejawem fundamentalistycznego ateizmu. To, co wprowadza prof. Janusz Ostoja-Zagórski na terenie Uniwersytetu, którym zarządza, jest stosowane wobec chrześcijan w krajach arabskich i nie ma nic wspólnego z tolerancją ani szacunkiem wobec kultury i tradycji. Jest to tym bardziej przykre, że Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest archeologiem i profesorem nauk humanistycznych, więc doskonale pojmuje rolę chrześcijaństwa w kulturze i historii Narodu Polskiego. Wzywamy więc Pana Rektora do zmiany decyzji w sprawie obecności symboli religijnych w sali Senatu uczelni.</p>
<p>Panie Rektorze, patron uczelni, której Pan przewodzi nigdy nie zdjąłby krzyża w swojej sali tronowej, ani nie usunąłby symboli chrześcijańskich z insygniów swojej władzy! Nie musi Pan wierzyć w krzyż jako symbol najwyższego poświęcenia dla drugiego człowieka, ale dlaczego Pan odbiera swoim pracownikom poczucie, że Ktoś nad nimi czuwa, gdy podejmują ważne decyzje dla uczelni, a przez to dla całej Bydgoszczy?   Z poważaniem</p>
<p>Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w PRL &#8220;Przymierze&#8221; Jan Raczycki   Stowarzyszenie &#8220;Idee Solidarności 1980 &#8211; 1989&#8243; Krystyna Sawicka Barbara Wojciechowska   Narodowa Bydgoszcz Tomasz Zagrabski   Młodzież Wszechpolska Koło Bydgoszcz Wojciech Koźmiński   Związek Solidarności Polskich Kombatantów Region Bydgoszcz Jan Perejczuk   Brygada Kujawsko-Pomorska ONR Piotr Czarnecki   Bydgoski Klub Gazety Polskiej Krystian Frelichowski   Stowarzyszenie Solidarni 2010 Bydgoszcz Maciej Różycki   Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej &#8220;Pokolenie&#8221; Iwona Pozorska         Dodatkowe informacje Krystian Frelichowski &#8211; 502 224 137 Maciej Różycki &#8211; 502 506 960</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://blogi.portalkujawski.pl/glacor/2012/wojujacy-ateizm-na-ukw/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
	</channel>
</rss>
